Reklam Vadisi, Konya En İyi Dijital Ajans, Konya En İyi Sosyal Medya Ajansı, Konya En İyi Web Tasarım, Konya En İyi E Ticaret, Konya En İyi Seo, Konya En İyi Adwords

Google Seo / Arama Motoru Optimizasyonu

“Search Engine Optimization” kısaltması olarak kullanılan seo türkçeye uyarlanmış haliyle “Arama motoru optimizasyonu” anlamına gelmektedir.Arama motoru optimizasyonu kişilerin ve kurumların kullandığı web sitelerinin Google, Yandex, Bing, Yahoo ve diğer arama motorlarında çeşitli anahtar sözcüklerinizde en iyi sıralamalarda çıkmasını sağlamak ve doğrudan doğruya potansiyel müşterilerinize ulaşmayı hedeflemek için uygulanır

Neden Arama Motoru Optimizasyonu Yapılmalı?

İsterseniz duruma şu şekilde bakalım google optimizasyonu üzerine yapılan bir analiz çalışmasında rekabet hususunda yer alan 4 firmaya göz gezdirelim.Yapılan analiz boyunca kendi anahtar kelimelerinde sıralanan bu 4 firmanın istatik değerleri ve müşteri portföylerine baktığımızda arama motoru optimizasyonun ne kadar değerli olduğunu görmekteyiz.Şöyle ki belirli bir anahtar kelimede yapılan çalışmada sıralanan 4 Web sitesine internet kullanıcılarının giriş işlemleri şu şekilde olmaktadır. 1.sırada yer alan siteye kullanıcıların %62 si girerken ikinci sırada yer alan siteye %21 lik bir dilim girmekte ve 3.sırada yer alan siteye ise yalnızca %5’lik bir dilim girmekte, ilk sıralarda bile gözlemlenen bu durum sizce bir firmanın büyümesinin gelişmesinin tamamıyle rastlantı olduğuna mı işarettir yoksa yapılan tüm çalışmaların kuruşu kuruşuna sizlere geri dönmesine mi?

SEO Çalışmasını Nasıl Yapıyorsunuz?

Sektör Analizi
Markanız için geliştireceğimiz Dijital Pazarlama stratejilerinde Hedef Kitlenizi ve hedef kitlenizin isteklerini en iyi şekilde tespit edip, firmanın bulunduğu alanda Rekabet Analizleri yöntemlerini uyguluyoruz ve eksiklerinizi artılarınızı fırsat ve tehditleri göz önüne alarak popüler olmanız için iş fikirleri hazırlıyoruz.

Stratejik planlama ve iş modeli oluşturma;
İhtiyaç duyulan analizler neticesinde belirli bir plan ile kolları sıvıyoruz.İlk olarak site içi seo kriterlerimizi yerine getiriyor daha sonrasında ise sektör değişim göz önüne alınarak sizleri popüler yapmanın yöntemlerini ortaya koyuyoruz.

Trend Analizi ve Değişim
Trend analizi firma içi başarı olarak nitelendirebilirsiniz yıl sonu ve ortaları için belirli satış rakamları, belirli hedeflerimiz bulunmaktadır.Bu hedeflere ulaşılır ulaşılamadığı ortaya konulmakta ,ulaşılamadıysa neden ulaşılamadığı ,ulaşıldıysa bir sonraki yıl için hedefimiz ortaya konulmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmasının Nasıl Yapılır ? İçeriği Nedir?

Site İçi Optimizasyon

Temiz Html 5 Css 3 Kodlama
Kodlamanın Temel kuralları baz alınarak doğru parsellenmiş olan siteler gerek hızlı açılmaları gerekse gereksiz kod içermeleri ile arama motorlarının gözdesi haline gelmiştir

Şematik Belirteçler
Html 5 ın kuralları bir kenara dursun özellikle Google algoritmaları anahtar kelime gibi belirteçlere bakmadığını defalarca belirtildi, bunun yerine sistemli olarak belirtilen parsellerde ne amaçlı kullandığınıza bakmaktadır.

Kullanıcı Deneyimi
Arama motorlarının en temel özelliği sitenin kullanıcıya sağlayacağı bilgi erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı bu noktada mobil,tablet ve masaüstü uygulamalarıyla doğru şekilde yönlendirecek olan içerik kullanıcı tecrübesini çoğaltarak ve ziyaretçilerin sitenizi popüler olması yolunda adımlar atmasını sağlayacaktır

İçerik Optimizasyonu
Sitenizin içeriğinde bir makale yayınlamak isteyebilirsiniz fakat makalenizin doğru algoritmalarca oluşturulması ve kelime yoğunluğunun en iyi şekilde ayarlanması gerekir.Örneğin bir makalede altı çizili, italik ve kalın belirgin ile ana anahtar sözcüğünüzün kombinasyonlarına yer verilmelidir Google algoritmasının 120 den fazla kriter bulunmaktadır.

Kombinasyonlar ve Sıkıştırmalar
Site açılış hızı ve doğru kombinasyonla çalışması vazgeçilmez bir özelliktir Özel olarak sıkıştırılmış siteler normal sitelerden 7 kat daha hızlı açıldığını biliyor muydunuz?

Sitedışı Optimizasyon

Backlink
Sitenizin diğer sitelerce popüler olarak gösterilmesi işlemi olarak nitelendirilebilir.Fakat backlink sağlamanında belirli kuralları vardır orneğin ne periyotlarla ve hangi sitelerden backlink alındığı önemlidir.

Sosyal Medya
Sosyal Medya günümüzde markalaşmanın ve kalıcı tanıtımın en doğru ve en hızlı yontemı olarak karsımıza cıkmaya devam ediyor.Bu noktada arama motorları kişilerin davranışlarını organik olarak gözlemlemek istemesi oldukça doğal bir harekettir.

Optimize Edilmiş Reklamlar
Adwords vb uygulamalarda sitenizin içeriği ve anahtar sözcükleriniz google tekrar lanse edilmektedir. Şu şekilde düşünebilirsiniz belirli bir ücret karşılığında oto yedek parça sözcüğünde reklam satın alıyorsunuz sizce bu saatten sonra arama motorları sizin gprs düşünür mü yoksa jant kaporta sattığınızı mı düşünür?

Rakip Analizi
Rakiplerinizin belirli bir popülerliği (hit) mevcut olabilir bu popülerliğin kaynağını keşfedebilir ve bu kaynağı hatta varsa daha iyi kaynakları kendiniz için kullanabilirsiniz. Şu şekilde düşünebilirsiniz sitenize verdiğiniz backlink ile rakip firmanın sitesine sağladığı backlink arasında ne tür bir fark var gelen ziyaretçi davranışı arasındaki fark nedir.

Dizinler
Dizin siteleri sektörel rehber niteliği taşımaktadır bu sitelerin fazlasıyla farkında olan google, yandex ve bing gibi arama motorları dizinlerde sınıflandırması yapılandırmaları ele alarak sitenizin en doğru anahtar sözcüklerde yer alması yönünde yeniden yapılandırılmıştır.

Bu liste uzadıkça uzar her konu başlığı kendi içerisinde çeşitli kriterlere göre ayrılmaktadır saymaya kalksak belki 300 den fazla farklı kriter sayabiliriz.Bu kriterlerin adının tamamına sanal pazarlama denilmektedir ve bu pazarlama esnasında yasadışı yollarla geliştirilmiş siteler ise 1 2 ay içinde sıralamalarından silinmektedir. Bu noktada önemli olan ise yalnızca ve yalnızca sizin doğru bir çalışma ile en iyi sıralamalarda yer almanızdır.Çünkü müşteri potansiyeli yalnızca en iyi sıralamalarda mevcuttur.Sizlerde ayrıntılı bilgi almak ve sitenize özel bir optimizasyon yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz en doğru karar olacaktır.Unutmayın siteiçi optimizasyon olmadan sitedışı optimizasyonunuz güçlü olsa da bir şey ifade etmeyecek sıralamalarınız hep geçiçi olacaktır. Bu noktada yetkinliği tam kendini kanıtlamış sıralamaları iyi olan bir web tasarım firması ve ekibi seçmeniz sizlere artı sağlayacaktır.